Przegląd gadżetów ODPOWIEDZIALNYCH

Dość dużo mówi się w obecnych czasach o ekologii, o odpowiedzialnych zachowaniach względem środowiskach, stąd też wzięłam pod lupę rynek gadżetów reklamowych, który mocno staje w szeregach ekologicznych rozwiązań, dlatego mowa tu o ODOWIEDZIALNYCH GADŻETACH, dzięki którym świetnie możemy promować swoją firmę, ale też tworzyć markę w tandemie z ekologią.

DREWNO – materiał naturalnego pochodzenia, jeden z najbardziej przyjazny środowisku, bezpieczny, ekologiczny, stosowany na wielką skalę w produkcji m.in. gadżetów, które możemy nazwać odpowiedzialnymi. Stanowi wspaniałą, naturalną oprawę, wykończenia wielu gadżetów, m.in. takich jak etui, opakowania, pudełka i skrzynki drewniane, artykuły piśmienne, kredki, gry towarzyskie, breloki, zegary, podstawki, akcesoria kuchenne i toaletowe, grzebienie, szczotki, a nawet do gadżetów elektronicznych tj. pendrive, stacje ładujące.

KOREK– naturalny materiał wytwarzany z kory dębów korkowych, zbierany w bezpieczny sposób nie niszczący drzew, wykorzystywany do dekoracji w architekturze, wielu ozdób domowych, ale również zachowując swą nieprzepuszczalność, ognioodporność i elastyczność świetnie nadaje się do produkcji okładek na notesy, toreb ekologicznych, podkładek, głośników, kubków termicznych, korków do butelek, podkładek pod mysz i pod kubek. Ten wspaniały, naturalny materiał podbija rynki, jako atrakcyjny dodatek nie tylko dekoracyjny, ale przede wszystkim ekologiczny w każdej branży, nie tylko reklamowej.

JUTA – tkanina naturalna, jej włókno pozyskiwane z łodyg rośliny rodzaju juta, z których wytwarzana jest tkanina w pełni biodegradalna i mogąca podlegać w 100 % recyklingowi. Uprawa juty pochłania duże ilości dwutlenku węgla i nie wymaga ani nawadniania, ani nawożenia. Wytworzona z tych włókien tkanina ma splot płócienny i świetnie nadaje się nie tylko na ubrania, obrusy, zasłony, dekoracje dnia codziennego, ale także do wyrobów takich jak: torby, plecaki, kosmetyczki, opakowania, wykorzystywane jako ekologiczny gadżet reklamowy dla firm promujących ekologię.

BAMBUS – to wyjątkowo ekologiczna roślina, która zrewolucjonizowała rynek produktów ekologicznych. Roślina ta jest biodegradalna, dzięki swej wytrzymałej strukturze ma szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, meblarskim, spożywczym, elektronice, nie dziwi więc że skradła też serca gadżeciarzy, o czym możemy się przekonać w bogatej ofercie rynkowej z użyciem tego naturalnego surowca. W naszej ofercie bambus wykorzystany został w głośnikach, ładowarkach indukcyjnych, zakrętkach na butelki, w pudełkach na lunch, w produkcji narzędzi, przyborów kuchennych, podkładek, desek, akcesorii piśmienniczych, brelokach, sztućcach.

PAPIER – produkt włóknisty pochodzenia organicznego, wytwarzany z włókien drzew. Poddawany recyklingowi jest ekologicznych tworem roślinnym, ponowne przetworzenie 1 t papieru oszczędza 20 drzew.

Z papieru można wytworzyć niemal wszystko. Jest wykorzystywany szeroko w środowisku poligraficznym w druku na katalogi, notesy, broszury, wszelkiego rodzaju materiały reklamowe drukowane. A w gadżetach jest obecny w opakowaniach, pudełkach, etui, okładkach, korpusach ołówka czy długopisu, powstają z niego także torby papierowe, menu do restauracji, kolorowanki.
Ma szerokie zastosowanie niemal w każdej dziedzinie naszego życia.