Eko-Święta – śladem miłośników ekologii

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i wielu z nas, miłośników ekologii na pewno zastanawia się nad praktycznymi rozwiązaniami, jak je spędzić, by ograniczyć szkodliwe działania dla środowiska.

My, jako agencja reklamowa, która tworzy dla swoich klientów wiele pomysłów na świąteczne upominki, czuwamy nad takimi rozwiązaniami, które są w stylu No Waste. Dbamy o środowisko nie tylko z powodu obowiązków, wynikających z gniotących nas przepisów, ale przede wszystkim z poczucia odpowiedzialności za budowanie przyjaznych warunków dla środowiska, w którym żyjemy, bo to przyszłość nasza i naszych pokoleń.

Przygotowując się do świąt, zauważyliśmy że można ten piękny, magiczny czas zaplanować na styl ekologiczny, jeśli będziemy tylko myśleć o rozwiązaniach, które nie szkodzą środowisku.

Zabierając się za sprzątanie, zamiast niszczącej nasze zdrowie chemii pomyślcie o naturalnych środkach spożywczych, które można wykorzystać do czyszczenia naszych mieszkań, np. soda, ocet, sól.

Zauważcie, ile pomysłów obecnie pojawiło się na rynku, używając produktów naturalnego pochodzenia, np. z szyszek, żołędzi, orzechów, suszonych pomarańczy, lasek cynamonu przygotujemy przepiękne stroiki, choinki, dekoracje na prezent, a przy tym miło spędzimy czas z naszymi najbliższymi.

Także opakowanie może być wykonane z wykorzystaniem juty, papieru , sznurka  – rzeczy, które łatwo się rozkładają.

Podczas robienia zakupów świątecznych pomyślcie o produktach, które dłużej będą mogły poleżeć w lodówce, bo przecież każdy z nas doświadczył nadmiaru resztek pozostających po świętach, których musiał się pozbyć. Dlatego zachęcamy Was do przemyślanych potraw, łatwych w przygotowaniu, np. pierniki, które poleżą kilka tygodni, potrawy, które można zamrozić, a przede wszystkim potrawy, które będziecie mogli sami przygotować i pozjadać w całości, a jeśli nawet coś zostanie, znajdą się pewnie chętni goście, którym możecie zapakować coś na wynos.

Każdy z nas w tym okresie marzy także o pachnącej żywej choince w domu. Pamiętajmy jednak, że to wymaga ścięcia drzewka, dlatego jeśli już tak bardzo pragniesz żywej choinki, pomyśl o kupnie choinki w doniczce, ale ukorzenionej, w ten sposób posłuży nam ona na lata. A, jeśli nawet masz już drzewko ścięte, to po świętach oddaj je do zoo lub rolnikom.

Święta niestety sprzyjają gromadzeniu nadmiernej ilości odpadów, dlatego bądźmy czujni i mądrze zaplanujmy ten czas, aby był w stylu No Waste!