2023
ROK 2023

Miniony rok 2023 był czasem dość stabilnym dla naszej firmy, szczególnie pod kątem polityki cenowej, która już tak nie „skakała” jak w ubiegłym roku, przyglądaliśmy się rynkowi i różnie to oczywiście w naszej branży wyglądało. Z zaobserwowanych jednak trendów tego roku jest mieszanie rzeczywistości z nadrealizmem i czasami mieliśmy wrażenie, że tak też wyglądał biznes nie tylko w naszej branży.

W sektorze poligrafii odczuwaliśmy w przeważającej mierze tendencje do zleceń indywidualizowanych, personalizowanych, kierunek dla realizacji 3D, stąd też zrodził się u nas pomysł na wykonywanie gadżetów indywidualizowanych z wykorzystaniem drukarki 3D - tj. breloki, zawieszki, otwieracze, pinsy, ozdoby na sznurówki, guziki, które na stałe wprowadziliśmy do naszej oferty.

Powrócił też czas targów branżowych, dlatego postanowiliśmy również skupić się na wsparciu firm, które wystawiają się na targach, w zakresie doposażenia stoisk o niezbędne uzupełnienia w obszarze druku materiałów poligraficznych, tj. katalogi branżowe, wizytówki, ulotki, foldery, ale także w przygotowaniu odpowiednich gadżetów dopasowanych do ich branży i charakteru usług czy produktów. Wspieraliśmy również naszych klientów w obszarze doposażenia stoisk o roll-upy, standy, ścianki wystawiennicze, wykonanie animacji, filmów, prezentacji i całej oprawy graficznej.

Zauważyliśmy także potrzebę stosowania zrównoważonych praktyk, tj. korzystanie z ekologicznych materiałów, redukcję odpadów i ograniczenie emisji zużycia wody, czy prądu. Ma na to wpływ niewątpliwie ciągle rozwijająca się cyfryzacja druku, która zwiększa efektywność i elastyczność usług poligraficznych i daje szerokie możliwości konkurencyjne na rynku. Widzimy więc potrzebę inwestowania w nowoczesne technologie, które pozwalają na elastyczne i spersonalizowane druki, co jest szczególnie atrakcyjne dla klientów poszukujących indywidualnych projektów z potrzebą małych nakładów. Cyfryzacja pozwala na wykonywania druku na żądanie, czyli możliwości drukowania nakładów takich jakich klient w danym momencie potrzebuje, co pozwala uniknąć zbędnego magazynowania i zmniejszyć ilość nieużywanych materiałów.

Ciekawym zagadnieniem wartym pochylenia się jest rozszerzająca się rzeczywistość AR w poligrafii, a dokładnie integrowanie technologii AR (Augmented Reality) w procesie poligrafii i druku. AR może być stosowana w kampaniach reklamowych, umożliwiając interakcję z produktami za pośrednictwem urządzeń mobilnych, AR rozwija się dynamicznie i nie sposób nie skupić na niej uwagi, co niewątpliwie będzie obszarem jakim nasza firma będzie chciała bliżej przyjrzeć się w kolejnych latach.

2022
ROK 2022 - JAK ZA DAWNYCH LAT

W tym roku poczuliśmy powrót do dobrych czasów, życie zaczęło się normować, gospodarka chciała jakby nadrobić stracony czas. Pracowaliśmy na pełnych obrotach w każdej naszej dziedzinie od projektów graficznych, realizacji druków, sprzedaży gadżetów, no i wreszcie wróciły targi handlowe, gdzie mogliśmy w końcu, jak za dawnych lat spotkać naszych dostawców, partnerów i klientów.

Sprzedaż tego roku była u nas rekordowa. A dzięki dystrybucji odzieży BHP marki PORTWEST mocno rozwinęliśmy skrzydła w nadrukach na odzieży i haftach. Odzież BHP tego Producenta, jaką sprzedajemy, dzięki jakości i funkcjonalności, jaką producent oferuje, cieszy się coraz większą popularnością na naszym rynku.

W tym roku pozytywnie zaskoczył nas rynek także w kalendarzach, zwłaszcza terminarzach-kalndarzach książkowych, które sprzedajemy na indywidualne zamówienia. Dzięki tym zleceniom wykonaliśmy przepiękne realizacje w oparciu o pomysly naszego kreatywnego zespołu we współpracy z naszymi klientami.

Dziękujemy wszystkim za te zlecenia i za ten wspaniały rok.

2021
PODSUMOWANIE ROKU 2021

Rok 2021 to kontynuacja scenariusza pandemicznego z roku 2020, oczywiście już w innej rzeczywistości, która zmieniała się tak dynamicznie, że każdy z nas zdążył się oswoić z problemem i zaczął normalnie pracować. Staraliśmy się być ostrożni, ale i też otwarci na zmiany, jakie nam rynek fundował i obserwowaliśmy zapotrzebowanie w obrębie reklamy. Trochę zainwestowaliśmy w Internet i zaczęliśmy wykorzystywać kampanie Google Ads, co spowodowało wzrost przyjmowanych zamówień do obsługi. Bardzo się cieszymy, bo w tym roku nasi klienci zaskoczyli nas zleceniami w obszarze kalendarzy, ilość zleceń przekroczyła nasze oczekiwania. Niestety końcówka roku była dla poligrafii też brutalna, bo nagle zaczęły się problemy z brakiem surowców w postaci tektury, papieru i innych komponentów, ale i tak bilans roku zamknęliśmy z imponującymi efektami.

Świetnymi wynikami możemy się też pochwalić w obszarze obsługi zamówień na odzież BHP z logo klienta. Zajęliśmy się usługowo wykonywaniem haftów i nadruków na odzieży bhp i odzieży reklamowej. W tej dziedzinie mocno się rozwijamy, nasi klienci nas polecają, bo nasze hafty i nadruki są wykonywane terminowa z najlepszą starannością.

2020
NOWA RZECZYWISTOŚĆ ROKU 2020

Rok 2020. No cóż …. chyba dla całego świata był najbardziej przełomowy i historyczny. Bardzo trudny czas dla większości branż, pogrążający wielu przedsiębiorców, którzy w obliczu pandemii wynikłej z COVID-19, musieli zmienić całkowicie biznesy lub nawet z nich zrezygnować.
Nam też było ciężko, mocno musieliśmy pomyśleć o dopasowaniu działalności do zmieniającego się na naszych oczach rynku. Nasze myślenie o biznesie musiało przejść ogromną transformację. Większość zleceń, jakie w tym roku wykonaliśmy były to usługi internetowe, ale utraciliśmy możliwość budowania stoisk targowych, bo targów nie było, sprzedaż gadżetów reklamowych praktycznie na zerowym poziomie, upominki i kalendarze na koniec roku w mocno okrojonych ilościach, itd… Czas ten jednak pokazał, że nawet w obliczu tak trudnych czasów potrafiliśmy się dopasować i jakoś ten rok przeżyć. Poszerzyliśmy ofertę w kierunku znakowania odzieży covidowej, sprzedawaliśmy maseczki i środki ochrony, mocno postawiliśmy na sprzedaż odzieży ochronnej, roboczej. Stworzyliśmy też dla naszych klientów specjalną kampanię w internecie, aby nie oddawali swojej marki na kwarantannę, bo praca nam marką małymi kroczkami, pozwoli znaleźć się klientowi na szczycie, gdy to wszystko się skończy i dzięki niej współpracujemy z klientami wspierając ich fanpage, blogi na FB, piszemy teksty na strony, robimy korekty - budujemy nową rzeczywistość.

2019
5-CIO LETNI OKRES NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Rok 2019 upłynął nam bardzo szybko i zakończył 5-cio letni okres naszej działalności. Nasz rachunek sumienia z planów za ten okres, potwierdził że niemal wszystko udało nam się osiągnąć, a nawet w niektórych obszarach wyszliśmy poza nasze plany. Rąk do pracy nam trochę już brakowało, ale zgrany z nas zespół, więc poradziliśmy sobie nawet w ekstremalnych sytuacjach. Ilość zleceń i poziom trudności w tym roku był zaawansowany i wysoki, ale jest też wyrazem zaufania naszych klientów i ich satysfakcji z naszej obsługi.
W bieżącym roku planujemy kontynuować naszą działalność głównie w obszarze projektowania graficznego, obsłudze narzędzi social media. Skupiamy się już na stałej obsłudze naszych klientów, tworząc zewnętrzny marketing dla firm, co cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nasi klienci doceniają korzyści wynikające ze stałej współpracy, tj. szybsza reakcja na potrzeby, prawo priorytetowej obsługi, niższe ceny za projekty itp., a nam zapewniają jednocześnie ciągłość zleceń.
Kontynuujemy oczywiście pozostałe gałęzie założeń z lat ubiegłych, czyli przede wszystkim druk, gadżety, kalendarze i skupiamy się mocno na obsłudze klienta hotelowego. Może już w tym roku zaczniemy budować nową markę w tym zakresie. Zakupiliśmy kolejna maszynę do druku cyfrowego oraz kilka urządzeń wspomagających prace introligatorskie. Naszym pionierskim produktem w minionym roku był kalendarz w oprawie drewnianej pod hasłem „ jesteśmy eco”. W tym roku będziemy podobnych produktów z udziałem drewna wprowadzać więcej.
Ponadto umacniamy obsługę klienta targowego, przygotowując cały wachlarz potrzebnych na imprezę targową materiałów, gadżetów, budujemy stoiska branżowe od podstaw, przygotowujemy projekty i pracujemy nad indywidualnymi pomysłami promocyjnymi pod klienta i jego odbiorców.

2018
PODSUMOWANIE ROKU I NASZE PLANY...

Minął właśnie kolejny rok naszej firmy, jesteśmy coraz starsi, ale też bogatsi w doświadczenia.
W styczniu przeprowadziliśmy się na nowe większe biura, ale teraz z perspektywy minionego czasu, czujemy że tego miejsca będziemy potrzebować jeszcze więcej, bo nas przybywa. W tym roku obsługiwaliśmy klientów z dużym naciskiem na rynek śląski, bo wspieramy lokalny biznes! Dziękujemy, że nas doceniacie.
Jednym z naszych nowych produktów, jaki udało nam się wprowadzić, było żywe drzewko świąteczne, z dekoracją mocno spersonalizowaną, w efektownym pudełku z szlachetnej tektury lub w grawerowanej skrzynce drewnianej. Produkt ten świetnie się sprawdził, jako alternatywa dla tradycyjnych zestawów upominkowych.
Doświadczenia minionego roku pobudziły nasze wyobraźnie i w najbliższym czasie planujemy rozwinąć swą działalność w nieco węższych obszarach. Wykorzystując nabyte już doświadczenia, chcemy wspomagać branżę hotelarską i ślubną.
Z naszej strony Klient otrzyma opiekę w zakresie projektowania graficznego, doradztwa i druku, m.in. takich materiałów jak:
vouchery, etykiety na alkohol, zaproszenia, winietki, zadrukowane koperty, opakowania na ciasta, opakowania na prezenty, balony z nadrukiem, albumy, księgi gości, karty menu, tablo a nawet usługę FotoBudki.
Planujemy również uruchomić specjalną jednostkę zajmującą się obsługą hoteli, której zadaniem będzie wspieranie w sposób kompleksowy działów marketingowych hoteli.
Obsługa ta zapewni profesjonalne usługi graficzne oraz wykonawcze pod kątem druku i doradztwa poligraficznego. W pełni pomożemy Państwu przygotować się na targi branżowe, akcje promocyjne, imprezy okolicznościowe.
Kolejną niespodzianką, jaką w nadchodzącym roku szykujemy dla naszych Klientów, będzie nowy produkt działu graficznego, w zakresie postprodukcji, tj. animacja produktu, wizualizacja 3D, profesjonalna prezentacja na konferencje, banery internetowe, produkty multimedialne, np. e-kartki, oferty mailingowe, katalogi w wersji elektronicznej i oczywiście serwisy stron www.
Będzie to kolejny rok pełen wyzwań.

2017
POSZERZAMY HORYZONTY, ZACZYNAMY BYĆ ROZPOZNAWANI...

2017 – to rok nowych doświadczeń, wrażeń i planów dalszego rozwoju. Coraz większa liczba klientów nas lubi, a ci którzy do nas przekonali się nadal są z nami, za co im serdecznie dziękujemy, to dzięki nim możemy się rozwijać i inwestować w nowe technologie, poszerzać swój park maszynowy.
W tym roku nabyliśmy dwa istotne urządzenia: laser CO2 oraz maszynę do pakowania termokurczliwego. Dzięki nim podwyższyliśmy standard obsługi klienta i obniżyliśmy koszty oraz skróciliśmy terminy realizacji, bo nie musimy już ustawiać się w kolejce u podwykonawcy.
Rozwijamy też zakres usług introligatorskich i podjęliśmy współpracę z drukarniami, dla których świadczymy usługi w zakresie pakowania, grawerowania, klejenia.
Dzięki nabytemu urządzeniu, jakim jest laser wzbogaciliśmy ofertę o kartki świąteczne wykonywane na papierach ozdobnych z własnych projektów z grawerem loga, dyplomów, zaproszeń, voucherów, winietek, kart menu, opakowań ozdobnych.
Nasza kadra też się zmienia, współpracują już z nami: Dorota, Kuba, Marek, Tomek, Bartek i Wojtek.
W tym roku otrzymaliśmy też Rekomendacje z Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, a na podstawie pozytywnych opinii klientów zostaliśmy nagrodzeni Certyfikatem Zadowolony Konsument, potwierdzającym najwyższą jakość oferowanych usług, obsługi klienta i praktyk biznesowych. Zaczynamy być rozpoznawani i polecani, co nas najbardziej cieszy.

2016
ROZWIJAMY SKRZYDŁA ...

K2-Design wychodzi na rynek z ofertą etykiet dla branży przemysłowo-handlowej oraz zaczyna specjalizować się w realizacjach nietypowych, poza standardowych, wyróżniających klienta na rynku. Firma rozwija swą działalność w dziedzinie opakowań zbiorczych oraz indywidualizowanych. Do grona zadowolonych klientów przystąpiło kolejne 20 przedsiębiorstw, a firma skupia się na budowaniu trwałych relacji z klientami, uzyskując coraz więcej rekomendacji w branży i wśród stałych już klientów. W czerwcu 2016 roku K2-Design przystąpiła do członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP), uzyskując status rekomendowanego dostawcy usług reklamowych.

2015
STARTUJEMY

Firma K2 Design zostaje założona w 2015 roku w odpowiedzi na rosnącą potrzebę rynku, jaką jest wspieranie klienta w zakresie wiedzy i komunikacji bezpośrednio z drukarniami. Jako broker druku, działając w kooperacji z innymi specjalistami w branży rozpoczyna swą działalność w zakresie usług doradczych, eksperckich dotyczących szeroko pojętej poligrafii, zapewniając klientom profesjonalną obsługę wśród zmieniających się dynamicznie trendów i technologii na rynku usług poligraficznych. Rosnąca liczba obsługiwanych klientów i popyt na usługi wywarł potrzebę rozwinięcia kolejnych dziedzin jaką obecnie jest dystrybucja gadżetów na rynek polski, sprzedaż kalendarzy i serwis stron internetowych. Wszystkich swoich klientów firma zaczyna obsługiwać w zakresie projektów graficznych, wspomaga również w obsłudze targów branżowych. Rozszerza swoje usługi o reklamę wielkoformatową. Rok 2015 firma zwieńcza swą działalność obsługą ponad 100 klientów, w tym w 60% stałą ich obsługą.

jobsora_Монтажная область 1
K2-DESIGN

Mówią o nas