Identyfikacja wizualna Twojej firmy

Czy wiesz, że jedną z form skutecznej reklamy jest identyfikacja wizualna Twojej firmy? A wiesz, że dzięki niej możesz trwale budować dobre relacje z klientami i jednocześnie zwiększać obroty w swojej firmie?

Co to jest identyfikacja wizualna i do czego w ogóle jest potrzebna?

Identyfikacja wizualna to rodzaj twojej reklamy. Jeśli planujesz założyć swój pierwszy biznes, będzie Ci ona niezmiernie potrzebna w celu „zdefiniowania” twojej firmy.

Ale, o co tu właściwie chodzi?

No właśnie… Każdy człowiek ma swój styl, czyli sposób bycia, tj. mówienia, ubierania się, ma swoje zwyczaje, daje się rozpoznawać przez otoczenie. Tak samo twoja firma, aby mogła stać się rozpoznawalna, musi być na określony swój sposób odpowiednio zdefiniowana, ale żeby to zrobić trzeba ją najpierw trafnie zdiagnozować. To jak twoja tożsamość, twoja firma też ją musi mieć. I tu na pomoc idzie owa identyfikacja wizualna, dzięki której będziesz reklamował swój biznes, zdobywał nowych klientów i utrzymywał przy sobie tych, którzy już ją poznali i ci zaufali. Dlatego jest ona niemniej ważna, niż jakikolwiek inny kanał dystrybucji, a raczej krótko mówiąc jest to podstawowy i obowiązkowy rodzaj reklamy twojej firmy.

Postaw na markę, twórz osobowość swojej firmy

Na rynku jest wiele agencji kreatywnych, które zajmują się brandingiem, czyli tworzeniem całego zestawu elementów, nadających firmie niepowtarzalnych rysów, definiując ją tak, aby wyróżniała się na tle konkurencji. W tym miejscu nie muszę więc dodawać, że nie należy żałować pieniędzy na tak ważną kwestię, jaką jest marka twojej firmy. Dobra identyfikacja to połowa sukcesu. To coś, co pozostanie do końca istnienia twojego biznesu, będzie cechować twoją firmę, pomagać w sprzedaży, reklamować ją, będzie wszechobecne. Krótko mówiąc bez identyfikacji twój biznes nie będzie istniał, nie będzie się rozwijał.

Co obejmuje identyfikacja wizualna?

Identyfikacja wizualna to wiele składowych, począwszy od zbadania twoich potrzeb, zdefiniowania branży, rozpoznania charakteru firmy po kolejny ważny krok, jakim jest zaprojektowanie logo, dobranie kolorystyki i stworzenia materiałów, którymi będziesz ją identyfikował. Samo zaprojektowanie logo, to nie lada wyzwanie dla grafika, od tego będzie zależało to, czy klienci będą chcieli z tobą współpracować, czy ci zaufają i czy zechcą od ciebie kupować. Ta ogromna odpowiedzialność stoi nie tylko przed grafikiem, ale przede wszystkim przed tobą, jak poważnie potraktujesz ten ważny aspekt dla twojej firmy. Tak więc nie oszczędzaj i zastanów się dobrze zanim zaczniesz dokonywać wyborów. Pamiętaj marka twojej firmy jest jej wizytówką.

Buduj zaufanie swoich klientów.

W kolejnym artykule zgłębię tajemnicę dobrego logo. Być może ułatwię ci podjęcie decyzji, gdy będziesz zlecał tę pracę grafikowi.

(J.W.) photo

(J.W.)